Co robić z dziećmi w wolnym czasie?

445 1

Wakacje trwają ponad dwa miesiące i przez ten cały czas rodzice muszą zajmować czymś swoje pociechy. Jeżeli nie zdecydują się wysłać maluchów na wakacje do babci czy jakąś kolonię bądź inną zaplanowaną wycieczkę, będą musieli sami sprostać nieokiełznanej młodzieńczej energii. A koniecznie należy włożyć ją w jakieś zabawy, by nie rozsadziła ona maluchów od środka. Oto proste propozycje na spędzanie wolnego czasu z maluchami. Są zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Pomysły na zabawy dla dzieci bardzo często wiążą się z jakąś formą ruchu. Bo dzieci uwielbiają się ruszać! Nie potrafią długo usiedzieć czy ustać w jednym miejscu, bo zaraz je nosi i zaraz chcą coś robić, by rozładować swoją wewnętrzną energię. Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wolnego weekendu będzie więc wycieczka rowerowa. Nie musi to być godzinna czy dwugodzinna przejażdżka. Jeśli tylko ma się cały wolny dzień, spokojnie można zabrać malucha na całodniową przejażdżkę, by przy okazji pokazać mu okolicę i np. zatrzymać się w przerwie na lody bądź obiad w restauracji. Taka wycieczka na pewno wymęczy niejednego przedszkolaka. Sprawi, że wieczorem zaśnie on w ciągu paru sekund, a jego sen będzie głęboki i długi.

Polskie skarby – Dolina Pięciu Stawów Polskich

A czy istnieją jakieś pomysły na zabawy dla dzieci, które można zrealizować w domu bądź mieszkaniu? Jak najbardziej! Jednym z nich są domowe seanse filmowe. Każdy od czasu do czasu lubi je sobie przygotować, ale zwykle polegają one po prostu na rozłożeniu się przed telewizorem i ewentualnej konsumpcji paczki chipsów. A gdyby tak naprawdę się do tego przygotować? Zrobić taki sam popcorn jak w kinie, rozłożyć miękkie poduchy na kanapach, przygasić światło i nawet specjalnie ubrać się na tą okazję? Sam proces przygotowawczy sprawi dzieciom ogromną przyjemność. A do seansu filmowego można usiąść z całą rodziną, by spędzić więcej czasu z najbliższymi.

Warto też wsłuchać się w to wszystko, o czym mówi maluch, bo dzieci często same pokazują, co w danym momencie chciałyby robić. Jedyną czynnością zakazaną powinna być gra na komputerze. Oczywiście od czasu do czasu maluch może się nią zająć, ale nie powinien ślęczeć przed ekranem bez przerwy, zwłaszcza mając do wyboru znacznie ciekawsze zabawy dla dzieci.

1 comment

Dodaj komentarz